

Het belang van samenwerking bij grootschalige renovatie van een warmte-installatie
Spoorwijk Den Haag - Deel 3
"Bestaande woningen verduurzamen? Uitdagend en zeker mogelijk!"
Lees ook:
Deel 1: Spoorwijk Den Haag - Van oude installaties naar toekomstbestendig warmtenet
Lees ook:
Deel 2: Spoorwijk Den Haag - Verduurzaming van de warmte-installatie. Hoe houd je rekening met de bewoners?
Samenwerken aan een gezamenlijk doel
Bij zo’n grootschalig renovatieproject hebben we te maken met verschillende stakeholders. Op woningniveau maken we afspraken met de bewoners en op complexniveau met de woningcorporatie, de gemeente, monteurs en een veiligheidsdeskundige. “Hiervoor hebben we ook bij Spoorwijk een operationeel bouwteamoverleg ingericht. Dit overleg gaat puur over wie wanneer wat doet”, legt Sonja uit. “Bij dit overleg zitten medewerkers van verschillende uitvoerende partners, bespreken we de planning van de werkzaamheden en bepalen we wat de impact is voor de bewoners en hoe wij ze hierover het best kunnen informeren.”
“Naast het operationele overleg, hebben we ook een tactisch overleg, waarbij we in gesprek gaan met Hof Wonen of de gemeente. Wij willen warmte leveren aan de klant en Hof Wonen wil dat haar woningen comfortabel en leefbaar zijn. Die belangen liggen in elkaars verlengde en met een gezamenlijk hoofddoel komen die belangen bij elkaar. Samen kom je er dan dus ook wel uit.”
Op naar fossielvrij in 2030!
Vrijwel alle bewoners van Spoorwijk profiteren inmiddels al van onze stabiele en duurzame warmte-installaties, zonder dat zij verandering zagen op hun rekening. “Dit project toont aan dat we als Eteck in een bestaande omgeving kunnen bouwen, installaties bij bewoners kunnen vernieuwen en alle betrokkenen meenemen in dit proces,” zegt Sonja. “In september 2025 ronden we de werkzaamheden volledig af. Daarna evalueren we het gehele (samenwerkings)proces en controleren we of we de verwachte efficiëntieslag hebben behaald. Deze resultaten nemen we mee in onze volgende verduurzamingsprojecten en zo zetten we de nodige stappen richting een fossielvrije portefeuille 2030.”
